Офіційна сторінка міста Миколаїв
Про містоМіська владаПідприємства та бізнесПропозиції для інвесторівГуманітарна сфераСервіс та відпочинок

cheap air jordans uk cheap mont blanc pens hollister outlet uk adidas jeremy scott uk hollister outlet cheap air jordans gucci belts uk nike shox uk cheap nike air max 90 gucci belt uk

nike blazer damskie nike blazer sklep moncler kurtka oakley praha ray ban praha abercrombie mikina polo ralph lauren praha hollister praha hollister mikina abercrombie praha michael kors kabelky hollister sk air jordan tenisky nike free 5.0 bayan nike free run bayan

 
 
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

uggs sko louis vuitton oslo nike sko polo ralph lauren dame louis vuitton norge oakley norge parajumpers norge oakley briller polo ralph lauren salg moncler jakke ray ban solbriller canada goose norge ray ban norge woolrich jakke parajumpers salg

ЛЮБОВ І ГОРДІСТЬ КОРАБЕЛІВ
За 210 років свого існування Миколаїв завоював міцний авторитет як важливий діловий, політичний і культурний центр Півдня України. Миколаївці люблять своє чудове місто, що має великі можливості економічного зростання і процвітання.

Історія міста починає свій відлік від далекого 1789 року, коли в уст'ї ріки Інгул почалося будівництво верфі під невсипущою увагою генерал-губернатора Новоросійська князя Г.А. Потьомкіна. Через рік тут виникло містечко, назване Миколаєвом.

Сьогодні Миколаїв - дев'яте місто за чисельністю населення в Україні, тут мешкає понад 500 тис. чоловік.

У структурі промисловості Миколаєва основне місце займає машинобудування і металообробка, серед яких виділяються такі галузі, як суднобудування й енергетичне машинобудування. Промислові підприємства міста забезпечують до 50% обсягів продукції суднобудування України, більш як 90% державного виробництва газових турбін, 80% глинозему - сировини для виробництва алюмінію.

Головна галузь - суднобудування - представлена в Миколаєві трьома найкрупнішими суднобудівними заводами, що здатні будувати і поставляти кораблі будь-якого типу. Це державні підприємства "Чорноморський суднобудівний завод", "Суднобудівний завод імені 61 комунара" і ВАТ Дамен Шип'ярдс "Океан". Основною продукцією цих потужних підприємств є танкери, сухогрузи, рефрижератори, траулери, навалювальні судна, плавучі готелі і військові кораблі різноманітних типів.

До суднобудівної галузі належить також ряд підприємств, що забезпечують виробництво суднового устаткування - акціонерні товариства "Ера", "Кристал", "Еквадор" та ін.

Крім цього, в місті розташовані підприємства електротехнічної й електронної промисловості, укомплектовані висококваліфікованими кадрами.

Виробниче об'єднання "Зоря" і науково-промислове об'єднання "Машпроект" виготовляють багатопрофільні газотурбінні двигуни й установки, що використовуються як для оснащення кораблів, так і для транспортування природного газу і виробництва електроенергії. Їхня продукція має якість на рівні світових стандартів і є предметом експорту. Легка промисловість представлена численними швейними підприємствами, що виготовляють чоловічий, жіночий, дитячий одяг (АТ "Эвіс", "Южанка", "Іскра"), трикотажні і галантерейні вироби (АТ "Аура", "Ангела"), шкіргалантерею і різноманітне взуття (АТ "Ніккож" і "Ніко"), Миколаївське підприємство "Червоні вітрила".

Одне із провідних місць в економіці міста займає розвинена харчосмакова галузь. На базі переробки сільськогосподарської сировини розвинена м'ясна промисловість, представлена Миколаївським м'ясокомбінатом, птахофабрикою, численними ковбасними цехами, хлібозаводами і пекарнями. Лідером серед підприємств по переробці молока є ЗАТ "Лакталіс-Україна". У місті також працює АТ "Миколаївська кондитерська фабрика", ТОВ "Сандора", що виготовляє різноманітні консерви і соки, АТ "Нектар" - напої, кондитерські вироби, майонез, лікеро-горілчаний завод і відомий пивзавод "Янтар", продукція якого одержала всеукраїнське визнання. Розвинута мережа транспортної інфраструктури, що включає морські і річкові порти, залізничний вузол, два аеропорти та автостради у поєднанні з потужною виробничою базою, науково-дослідними, проектними інститутами, конструкторськими бюро становлять значний потенціал для розвитку міста.

Потрібно сказати, що промисловість Миколаєва переживає в останні роки серйозну економічну кризу, що характерно для економіки України загалом, та й усіх країн СНД. Розрив економічних зв'язків між республіками колишнього Радянського Союзу, знищення єдиної енергетичної системи призвело до різкого падіння виробництва, безробіття, зниження життєвого рівня.

Нинішня адміністрація міста, міський голова Володимир Чайка, докладають чимало зусиль, аби промисловий, науковий, інтелектуальний потенціал міста був максимально задіяний, щоб життя городян поліпшувалася.

Найперша турбота адміністрації - це відродження суднобудівних підприємств, адже 55% населення міста пов'язане із суднобудуванням, і зупинення трьох значних підприємств спричиняє найважчі наслідки. Тому сьогодні ведеться серйозна і цілеспрямована робота з функціонування спеціальної економічної зони (СЕЗ) по суднобудуванню.

 1. Метою створення СЕЗ "Миколаїв" є залучення інвестицій у пріоритетні галузі виробництва для збереження існуючих та створення нових робочих місць, упровадження новітніх технологій, сприяння розвитку зовнішньоекономічних зв'язків та підприємництва, підвищення ефективності використання виробничих потужностей суднобудівних підприємств та їх експортного потенціалу, збільшення постачання високоякісних товарів та послуг, створення сучасної виробничої, транспортної та ринкової інфраструктури.
 2. На території СЕЗ "Миколаїв" запроваджується та діє спеціальний правовий режим економічної діяльності, визначений Законом України "Про загальні засади створення і функціонування спеціальних (вільних) економічних зон", з урахуванням особливостей, встановлених цим Законом.
  • Спеціальна економічна зона "Миколаїв" (далі - СЕЗ "Миколаїв") створюється в місті Миколаєві на 30 років у межах земельних ділянок, наданих у користування суднобудівним підприємствам: державній холдінговій акціонерній компанії "Чорноморський суднобудівний завод" (площа 340 га, у тому числі акваторія ріки Південний Буг - 43 га); відкритому акціонерному товариству "Суднобудівний завод "Океан" (площа 240 га, у тому числі акваторія ріки Південний Буг - 30 га);
  • державному підприємству "Суднобудівний завод імені 61 комунара" (площа 160 га, у тому числі акваторія ріки Південний Буг - 40 га) та прилеглої території площею 120 га земель Миколаївської міської ради.
 3. Суб'єктами СЕЗ "Миколаїв" є суб'єкти підприємницької діяльності - юридичні особи, які розташовані на території СЕЗ "Миколаїв" і реалізують на цій території інвестиційні проекти в пріоритетних видах економічної діяльності на підставі договорів (контрактів) щодо умов реалізації цього інвестиційного проекту та які зареєстровані органом господарського розвитку й управління СЕЗ "Миколаїв" як суб'єкти СЕЗ "Миколаїв". Вартість таких інвестиційних проектів має бути еквівалентною не менше:
  • 500 тис. доларів США - у харчовій промисловості та промисловості з переробки сільськогосподарської продукції;
  • 700 тис. доларів США - у будівництві, енергетиці, сфері транспорту;
  • 1 млн. доларів США - у машинобудуванні та приладобудуванні;
  • 3 млн. доларів США - на підприємствах суднобудівної промисловості.
 4. Перелік пріоритетних видів економічної діяльності затверджується Кабінетом Міністрів України.

  Повну інформацію про СЕЗ, будь ласка, читайте в Законі України "Про спеціальну економічну зону "Миколаїв"", підписаному Президентом України Л. Кучмою 13.07.2000 р. № 1909-ІІІ.

  Хоча за роки кризи втрачено чимало, авторитет миколаївських корабелів, як і раніше, високий. Вони здатні робити кораблі високої наукоємності: сучасні бойові кораблі, складні рибопромислові і спеціальні кораблі, а також сучасні газотурбінні установки, радіоелектронне устаткування найвищої точності й багато чого іншого.

  Найважливішою сферою забезпечення життєдіяльності міста є підтримка і розвиток науки, освіти, культури, видавничої діяльності, охорони здоров'я.

  Миколаїв - визнаний центр вищої освіти і науки. Щорічно його вузи випускають біля 2,5 тисяч фахівців вищої кваліфікації, причому понад половину з них з професій, що не мають аналогів у країні. Серед провідних вузів Миколаєва слід відзначити Український державний морський технічний університет, що підготує кадри в галузі новітніх технологій суднобудівного виробництва, а також Миколаївський державний педагогічний інститут, Миколаївську філію Київського державного інституту культури, Аграрну академію.

  У місті функціонує сім коледжів і технікумів, зокрема політехнічний технікум, будівельний коледж, чотири вищих училища, включаючи музичне і медичне. У 80 загальноосвітніх навчальних закладах навчаються понад 73 тис. молодих людей. За останні роки в системі середньої освіти сталися зміни, які полягають у прагненні надати найбільш обдарованим дітям відповідні умови для навчання. З цією метою створені дві гуманітарні гімназії, гімназія з педагогічним нахилом, інформаційно-математичний, фізико-математичний і два економічних ліцеї. При Українському державному морському університеті працює школа гардемаринів.

  Місто має значні ресурси охорони здоров'я. Тут працює 16 лікарень для дорослих і 5 - для дітей, 5 родильних будинків, 14 амбулаторних установ та поліклінік, 7 диспансерів.

  Миколаїв славиться своїми спортивними традиціями. Підготовку спортсменів веде Вище училище фізичної культури і спорту, школа вищої спортивної майстерності, 24 дитячо-юнацькі спортивні школи.

  До послуг спортсменів і всіх бажаючих три стадіони, Палац спорту "Зоря", спорткомплекс "Надія", спортивний комбінат "Гарт", обласний шаховий клуб.

  У місті накопичений багатий духовний і культурний потенціал. Увагою глядачів незмінно користується найстаріший у Миколаєві Російський художній драматичний театр, колективи обласної філармонії. Розвитку народної творчості сприяє діяльність клубних установ. У місті два Палаци культури, 10 будинків культури, 8 клубів.

  Працюють музеї, виставкові зали і художні салони. Немалою популярністю у городян користується Миколаївський зоопарк - один із найстаріших і найбільше упорядкованих в Україні. Для відпочинку дітей підприємствами міста збудовано дивовижне дитяче містечко "Казка".

  Завдяки щоденній праці, таланту, інтелекту і терпінню миколаївців, їхнє місто рік від року зростає і гарнішає, дарує людям надію на щасливе і розквітаюче майбутнє.