Офіційна сторінка міста Миколаїв
Про містоМіська владаПідприємства та бізнесПропозиції для інвесторівГуманітарна сфераСервіс та відпочинок

cheap air jordans uk cheap mont blanc pens hollister outlet uk adidas jeremy scott uk hollister outlet cheap air jordans gucci belts uk nike shox uk cheap nike air max 90 gucci belt uk

nike blazer damskie nike blazer sklep moncler kurtka oakley praha ray ban praha abercrombie mikina polo ralph lauren praha hollister praha hollister mikina abercrombie praha michael kors kabelky hollister sk air jordan tenisky nike free 5.0 bayan nike free run bayan

 
 
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

uggs sko louis vuitton oslo nike sko polo ralph lauren dame louis vuitton norge oakley norge parajumpers norge oakley briller polo ralph lauren salg moncler jakke ray ban solbriller canada goose norge ray ban norge woolrich jakke parajumpers salg

Візитівка міста

Продовж свого понад 200-річного існування Миколаїв завоював міцний авторитет як важливий діловий, політичний і культурний центр Півдня України.
Історія міста починає свій відлік від далекого 1789 року, коли в гирлі річки Інгул почалося будівництво верфі під невсипущою увагою генерал-губернатора Новоросійська князя Г.А. Потьомкіна. Через рік тут виникло містечко, назване Миколаєвом.

Сьогодні Миколаїв – адміністративний центр Миколаївської області. Він посідає дев'яте місце за чисельністю населення в Україні; тут мешкає понад 500 тис. чоловік.


Загальна площа міських земель становить 25,3 тис. га. Загальна довжина вулиць, проїздів та набережних – 960 км.

Сучасний Миколаїв є центром суднобудування. Тут були побудованi унiкальнi крейсери, авiаносцi, китобiйнi бази, суховантажнi судна, рефрижератори, траулери, балкери. Одночасно розвивалося будiвництво турбiн, дорожнiх машин, електротехнiчного та електронного обладнання, кольорова металургiя, парфюмерна, легка та харчова промисловiсть.

Миколаїв має розгалужену мережу різноманітних транспортних комунікацій. Місто живе активним міжнародним життям.

Завдяки щоденній праці, таланту, інтелекту і терпінню миколаївців, їхнє місто рік за роком зростає і гарнішає, дарує людям надію на щасливе і розквітаюче майбутнє.

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОТЕНЦІАЛ

У структурі промисловості Миколаєва основне місце займає машинобудування і металообробка, серед яких виділяються такі галузі, як суднобудування й енергетичне машинобудування. Промислові підприємства міста забезпечують до 50% обсягів продукції суднобудування України, понад 90% державного виробництва газових турбін, 80% глинозему – сировини для виробництва алюмінію.

Головна галузь – суднобудування – представлена в Миколаєві трьома найбільшими суднобудівними заводами, що здатні будувати і поставляти кораблі будь-якого типу. Це підприємства ДАХК "Чорноморський суднобудівний завод", ДП "Суднобудівний завод імені 61 комунара" і ВАТ “Дамен Шип'ярдс Океан". Основною продукцією цих потужних підприємств є танкери, сухогрузи, рефрижератори, траулери, навалювальні судна, плавучі готелі і військові кораблі різноманітних типів. Однак, миколаївські корабели робити не лише кораблі високої наукоємності, але й сучасні газотурбінні установки, радіоелектронне устаткування найвищої точності й багато чого іншого.

До суднобудівної галузі належить також ряд підприємств, що забезпечують виробництво суднового устаткування – акціонерні товариства "Ера", "Кристал", "Екватор" та ін.

Крім цього, в місті розташовані підприємства електротехнічної й електронної промисловості, укомплектовані висококваліфікованими кадрами.

ДП “Науково-виробничий комплекс газотурбобудування “Зоря”-“Машпроект” виготовляє багатопрофільні газотурбінні двигуни й установки, що використовуються як для оснащення кораблів, так і для транспортування природного газу і виробництва електроенергії. Його продукція має якість на рівні світових стандартів і є предметом експорту.

Легка промисловість представлена численними швацькими підприємствами,що виготовляють чоловічий, жіночий, дитячий одяг ("Эвіс", "Южанка", "Іскра"), трикотажні і галантерейні вироби (АТ "Ангела"), шкіргалантерею і різноманітне взуття (АТ "Ніккож", АТ "Ніко"). Миколаївське підприємство МПКК "Алые паруса" займає важливе місце у виробництві парфумів та косметики.

Одне із провідних місць в економіці міста посідає розвинена харчова галузь. На базі переробки сільськогосподарської сировини розвинена м'ясна промисловість, яка представлена Миколаївським м'ясокомбінатом, птахофабрикою, численними ковбасними цехами. Лідером серед підприємств по переробці молока є ЗАТ "Лакталіс-Україна". У місті також працюють АТ "Миколаївська кондитерська фабрика", ТОВ "Сандора" (виготовляє різноманітні консерви і соки), АТ "Нектар" (напої, кондитерські вироби, майонез), численні хлібозаводи та пекарні, ДП “Миколаївський лікеро-горілчаний завод” і відоме АТ “Пивзавод "Янтар", продукція якого одержала всеукраїнське визнання.

Розвинута мережа транспортної інфраструктури, що включає морські і річкові порти, залізничний вузол, два аеропорти та автостради.

Нинішня адміністрація міста, міський голова Володимир Чайка, докладають чимало зусиль, аби промисловий, науковий, інтелектуальний потенціал міста був максимально задіяний, щоб життя городян поліпшувалася.

Сьогодні ведеться серйозна і цілеспрямована робота з функціонування спеціальної економічної зони “Миколаїв”.Метою створення СЕЗ "Миколаїв" є залучення інвестицій у пріоритетні галузі виробництва для збереження існуючих та створення нових робочих місць, упровадження новітніх технологій, сприяння розвитку зовнішньоекономічних зв'язків та підприємництва, підвищення ефективності використання виробничих потужностей суднобудівних підприємств та їх експортного потенціалу, збільшення постачання високоякісних товарів та послуг, створення сучасної виробничої, транспортної та ринкової інфраструктури.

На території СЕЗ "Миколаїв" запроваджується та діє спеціальний правовий режим економічної діяльності, визначений Законом України "Про загальні засади створення і функціонування спеціальних (вільних) економічних зон", з урахуванням особливостей, встановлених цим Законом.

ГУМАНІТАРНА ГАЛУЗЬ

Найважливішою сферою забезпечення життєдіяльності міста є підтримка і розвиток науки, освіти, культури, видавничої діяльності, охорони здоров'я.

Миколаїв - визнаний центр вищої освіти і науки. Щорічно 10 вищих навчальних закладів міста випускають близько 2,5 тисяч фахівців вищої кваліфікації, причому більше половини з них одержують професії, що не мають аналогів у країні. Серед цих ВНЗ такі відомі в Україні і за рубежем, як Український державний морський технічний університет ім. Адмірала Макарова (готує фахівців із усіх сучасних суднобудівних спеціальностей, дипломи університету визнаються в США, Німеччині й ін.), Миколаївський державний педагогічний університет, Миколаївська державна аграрна академія, Миколаївський державний гуманітарний університет ім. Петра Могили, Південнослов’янский інститут, Миколаївська філія Київського національного університету культури і мистецтв, Миколаївський навчальний центр Одеської національної юридичної академії, Миколаївський учбово-науковий центр Одеського національного університету ім. І. І. Мечнікова, Миколаївська філія Міжнародного університету розвитку людини «Україна», Миколаївська філія Європейського університету фінансів, інформаційних систем, менеджменту і бізнесу, Миколаївська філія Московського Міжнародного Університету Наталії Нестерової.

У місті функціонує сім коледжів і технікумів, зокрема, політехнічний технікум, будівельний коледж, чотири вищих училища, включаючи вище музичне і вище медичне училища.

Система освіти в Миколаєві розвивається на основі прийнятої в лютому 1999 року комплексної програми «Освіта». Розвивається, зберігається і постійно оптимізується мережа установ освіти міської комунальної власності.

У Миколаєві функціонує 82 дитячих дошкільних заклада. У 80 загальноосвітніх навчальних закладах навчається понад 73 тис. молодих людей. За останні роки в системі середньої освіти відбулися зміни, що базуються на прагненні надати найбільш обдарованим дітям відповідні умови для навчання. З цією метою створені дві гуманітарні гімназії, гімназія з педагогічним нахилом, інформаційно-математичний, фізико-математичний і два економічних ліцеї. З урахуванням інтересів учнів і їхніх батьків по спеціалізованих програмах у профільних класах у 2002 році навчається 9977 учнів проти 8461 у 1998 році. Розвивається система профільних класів фізико-математичного, економічного, юридичного напрямків, з поглибленим вивчанням мов та інформатики.

Існуюча мережа навчальних закладів дозволяє батькам навчати дітей рідною для них мовою. У місті працює 22 школи з українською мовою навчання, 33 – з українською і російською, 13 – з російською. У деяких школах факультативно вивчаються інші національні мови.

Більш третини населення м. Миколаєва складають молоді люди. Тому міська рада і її виконком розробили і затвердили комплексну програму «Молодь», що реалізується в даний час.

Створено раду з питань молодіжної політики при міському голові -«Молодіжний муніципалітет», до складу якого ввійшли представники 29 молодіжних об'єднань. У липні 2001 року в рамках Всеукраїнської акції «Студентська республіка - 2001» обраний молодіжний мер.
Пріоритетним напрямком кадрової політики міськвиконкому стало залучення молоді до роботи на державній службі (на державній службі в апараті міськвиконкому і районних адміністрацій перебуває 77 чоловік у віці до 28 років, з яких 19 навчаються в магістратурах державного управління).

У Миколаєві накопичений багатий духовний і культурний потенціал. Тут діють 58 установ культури, що знаходяться в комунальній власності міста. Це 10 шкіл естетичного виховання, 4 будинки культури, клубні установи, парки культури і відпочинку, Культурно-ігровий комплекс «Дитяче містечко «Казка», муніципальний театр-студія естрадної пісні, міський культурний центр, Муніципальний камерний оркестр, зоопарк, кінотеатри, мережа з 35 бібліотек. Курс на розвиток культури і цивілізованості, який взяла міська влада, дозволив значно збільшити асигнування на утимання об'єктів культури.

Увагою глядачів незмінно користується найстарший у Миколаєві Російський художній драматичний театр, Український театр драми і музичної комедії, колектив обласної філармонії.

Чималою популярністю серед городян користується МИКОЛАЇВСЬКИЙ ЗООПАРК – один з найстарших і найбільш упоряджених в Україні. На початку вересня 2001 року відбулися урочистості з приводу 100-річчя Миколаївського зоопарку, що стало великою подією в житті миколаївців і гостей міста. Випуск ювілейної монети “100 років Миколаївському зоопарку” номіналом 2 гривні і відкриття пам'ятного знака засновнику зоопарку М.П. Леонтовичу принесли велику радість і гордість жителям Миколаєва. Дуже почесним і престижним є те, що Миколаївський зоопарк у 1993 році, перший на Україні, був прийнятий до Європейської Асоціації Зоопарків і Акваріумів (EAZA). Він бере участь у багатьох міжнародних програмах по збереженню рідкісних видів тварин у неволі. Колекція зоопарку нараховує більш 350 видів тварин, близько 2500 екземплярів, значна кількість яких занесені до Міжнародної Червоної Книги.

У листопаді 2002 року Миколаївський зоопарк було нагороджено Кришталевим рогом за підсумками ІХ Міжнародного академічного рейтингу популярності та якості “Золота фортуна”.

Миколаїв славиться своїми спортивними традиціями. Розвиток фізкультури і спорту в Миколаєві багато у чому обумовлено постійною організаторською роботою міської влади.

Миколаївською міською радою було прийнято програму «Фізичне виховання – здоров'я нації», розглядається програма розвитку дитячо-юнацького спорту.

У Миколаєві працює 25 дитячо-юнацьких спортивних шкіл з 36 видів спорту, в яких займається 9,2 тисяч осіб. Підготовку професійних спортсменів проводить вище училище фізичної культури і спорту, школа вищої спортивної майстерності.

У розпорядженні городян знаходяться 5 стадіонів, 118 спортивних залів, 4 плавальних басейни, 21 тенісний корт.

Створена спортивна інфраструктура і наявність висококваліфікованих тренерів дозволяє готувати спортсменів, які з успіхом виступають на міжнародній арені. За 1998-2002 роки чемпіонами і призерами чемпіонатів світу і Європи стали: Інга Бабакова (легка атлетика); Оксана Цигульова й Олена Мовчан (стрибки на батуті); Володимир Петрухин (веслування на байдарках); Володимир Христик і Дмитро Чумак (фехтування); Настасія Савінова й Ігор Павленко (кикбоксинг); Олег Машкін і Артем Царіков (бокс); Іван Іщенко (вільна боротьба).

Миколаїв – один з центрів розвитку вітрильного спорту. Продовжує серію своїх далеких морських походів легендарна яхта «Ікар». Дійсним святом для городян стало проведення міжнародної вітрильної регати «Кайра».
Успіхи миколаївських спортсменів прославляють наше місто і сприяють збільшенню його інвестиційної привабливості.